Możesz samodzielnie zmienić ustawienia plików cookie w przeglądarce internetowej. Pamiętaj, że zmiana tych ustawień może spowodować nieprawidłowe działanie witryny.

Zaproszenie

Zaproszenie

Zapraszamy Państwa do regularnej lektury naszej strefy wiedzy dla pracodawców, w której skupiać będziemy się na zagadnieniach związanych z rekrutacją i rozwojem w firmie talentów w obszarze zarządzania projektami. Zapotrzebowanie na kierowników projektów i osoby posiadające kompetencje związane z zarządzaniem projektami nieustannie rośnie. Jak wskazuje w swoim ostatnim „Jobs Report” PMI® , luka pomiędzy zapotrzebowaniem na kierowników projektów, a ich dostępnością stale się powiększa, a tendencja ta utrzyma się jeszcze co najmniej przez kilka lat. Prognozy PMI® wskazują iż w perspektywie 10 lat (2027r.) globalne zapotrzebowanie pracodawców na pracowników posiadających kompetencje w zarządzaniu projektami wyniesie 87,7 mln osób. Wg badań PMI® różnica pomiędzy globalnymi potrzebami, a dostępnością zasobów może wpłynąć na utratę blisko 208 mld USD PKB w skali globalnej. W mobilnym świecie, w którym zacierają się granice, a coraz większy zakres prac wykonywanych jest zdalnie, globalne tendencje mogą silnie oddziaływać na lokalne rynki pracy. Rodzi to wyzwania związane z rekrutacją i rozwojem w naszych organizacjach utalentowanych kierowników projektów, aby zapewnić kompetentne poprowadzenie zaplanowanych przedsięwzięć, a tym samym zrealizować założoną strategię na coraz bardziej konkurencyjnym, innowacyjnym i zmiennym rynku.

O tym jak rekrutować, rozwijać, certyfikować, wynagradzać, motywować, utrzymywać Państwa talenty w obszarze zarządzania projektami będziemy pisać w naszej strefie wiedzy. Będziemy się dzielić naszymi wieloletnimi doświadczeniami w tym obszarze, ale także będziemy zapraszali ekspertów z różnych organizacji, aby dzielili się z Państwem swoimi dokonaniami i obserwacjami w tej dziedzinie. Zapraszamy do lektury i dzielenia się z nami Państwa komentarzami.