Możesz samodzielnie zmienić ustawienia plików cookie w przeglądarce internetowej. Pamiętaj, że zmiana tych ustawień może spowodować nieprawidłowe działanie witryny.

PM w telekomach 2018

PM w telekomach 2018

Wg aktualnego Job Report 2018 opublikowanego przez PMI® sektor telekomunikacyjny należy do tych najbardziej dynamicznych jeśli chodzi o zapotrzebowanie na kierowników projektów. To czas, gdy telekomy inwestują w wielkie projekty związane z rozwojem usług mobilnych w krajach rozwijających się, ale także stymulują poziom uzależnienia (tłumaczenie dosłowne parametru addictionlevel użytego w raporcie) konsumentów od smartfonów. To także czas, w którym wciąż pojawiają się nowe, pożądane przez rynek usługi, wymagające niezawodnego połączenia z siecią (np. Internet rzeczy). Wkrótce wszyscy będziemy odczuwali ogromny dyskomfort (dla części z nas to już teraźniejszość) i bezbronność znajdując się w miejscu, w którym nie mamy zasięgu do sieci przy pomocy naszego smartfona, czy nie dysponujemy odpowiednią prędkością transferu danych. Konsumenci oczekują, że ich dostawcy usług staną na wysokości zadania i zapewnią im to bezpieczeństwo. Stąd firmy telekomunikacyjne inwestują śmiało w nowe projekty i aktualnie oferują kierownikom projektów spore możliwości rozwoju, zarówno przy projektach związanych z rozwojem infrastruktury, marketingiem (nowe usługi), czy techniką i produkcją sprzętu związanego z tym sektorem.

Szczególny akcent raport PMI® kładzie na projekty prowadzone zwinnie. SCRUM i inne podejścia agile stają się coraz bardziej popularne w tym sektorze. Każdy, kto myśli o karierze kierownika projektu w telekomunikacji powinien rozwijać swoje kompetencje i zdobywać doświadczenia w prowadzeniu projektów zwinnie.

Telekomunikacja to także sektor kipiący wręcz od innowacji. Liczba nowych usług, wyścig z konkurencją, ambitne plany rozwojowe na poziomie strategii – wszystkie te czynniki powodują ogromne zainteresowanie pracodawców z tego sektora kompetencjami związanymi z zarządzaniem portfelem projektów. Z jednej strony popartymi doświadczeniem, z drugiej zaś rozpoznawalnymi na poziomie globalnym certyfikatami.

To zdecydowanie przyszłościowy sektor dla tych kierowników projektów, którzy świetnie radzą sobie ze zmianami, nastawiają się na intensywny rozwój kompetencji (zarówno technicznych, jak i zarządczych) i doskonale odnajdują się w dynamicznym, międzynarodowym środowisku.